пятница, 26 февраля 2016 г.

Міжнародний День рідних мов

      З 17 по 24 лютого 2016 року в нашій школі проводився тиждень, присвячений Міжнародному Дню рідних мов.

Протягом тижня учні нашої школи взяли участь у наступних заходах:
  • ІІІ Всеукраїнський конкурс есе "Я-європеєць", присвячений 25-річчю дипломатичних відносин між Литовською Республікою та Україною: Хілько Еліна (8-А), Кобзін Віталій (10-А);
  • обласний етап Всеукраїнського відкритого фестивалю дитячих та юнацьких аматорських театрів «Маски Мельпомени» (вистава за мотивами п`єси І. Карпенка-Карого «Хазяїн», інсценізація «Літературного вечора в арт-кафе «Бродячий собака», музична вистава за мотивами казки С. Я. Маршака «Дванадцять місяців»);
  • I обласний фестиваль етнічних та національних культур «Мови різні-душа одна» (Тонкошкур Олександра,11-А, Гетманська Анна,7-Б;
  • міський конкурс читців і ораторів до Дня рідних мов на базі Краматорської ЗОШ №8:
- Сиса Олександр, 5-Б, - II місцем серед учнів 5-8 класів у номінації «Ораторське мистецтво»;
- Курбацька Анастасія, 7-А, - лауреат у номінації «Виразне читання» серед учнів 5-8 класів;
- Рашевська Дар’я, 10-А, - лауреат у номінації «Ораторське мистецтво» серед учнів 9-11 класів (диплом «Міс Оригінальність»);
  • поетична акварель в бібліотеці – філії №7 Біленьківської селищної ради «Барвінкове розмаїття - мови рідної суцвіття» для учнів 5-6 класів.
    У шкільній бібліотеці було підготовлено тематичну книжкову виставку «Скільки ти знаєш мов, стільки разів ти людина».
   Учителі початкових класів і учителі-предметники провели тематичні уроки:
- «Українська рідна мова, солов’їна, барвінкова» – 1-4 класи

- «Моя рідна, прабатьківська мово, ти у серці народу живеш» – 5-11 класи.
 




День, присвячений пам’яті Івана Яковича Франка


            15 лютого 2016 року в школі було проведено святкову лінійку з нагоди 160-річчя від дня народження та 100-річчя від дня смерті Івана Яковича Франка. Для учнів 1-4 класів були проведені літературні читання, під час яких вони мали можливість познайомитися з творами видатного письменника, які він написав для дітей. Учні 5-9 класів мали можливість переглянути біографічний фільм «Іван Франко». Для учнів 10-11 класів було проведено єдину виховну годину «Правдива іскра Прометея».



  

воскресенье, 7 февраля 2016 г.



Всеукраїнська олімпіада 
з російської мови та літератури


6 лютого 2015 року на базі Краматорської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 8 відбувся  ІІ (обласний) етап Всеукраїнської олімпіади з російської мови та літератури. Нашу школу представляла учениця 11а класу Тонкошкур Олександра.
 Олександра, як призер  2015 року на Всеукраїнському рівні (ІІ місце), звернулася до учасників олімпіади із привітним словом, побажала всім успіхів і  перемоги.
Ми впевнені, що Олександра здобуде перемогу і в цьому році.

четверг, 4 февраля 2016 г.


І обласний фестиваль 
етнічних і національних культур
«Мови різні, душа одна»

  
        18 лютого 2016 року в м. Краматорську буде проводитися І обласний фестиваль етнічних і національних культур «Мови різні, душа одна».

Мета Фестивалю: сприяння збереженню міжнаціонального миру, міжконфесійної злагоди та інтеркультурного діалогу в області; підтримка, розвиток та збереження матеріальної і духовної національно-культурної спадщини, традицій, звичаїв та побуту етнічних груп і національних спільнот Донецького краю.

Завданнями Фестивалю є:
  • формування позитивного іміджу Донеччини як полікультурного краю;
  • виховання естетичних смаків, толерантного мислення, готовності до міжкультурного діалогу, становлення особистості як носія рідно-національних культурних цінностей, національної самосвідомості, патріотизму;
  • збереження історичної пам’яті українського народу та інших народів, які приживають на Донеччині, розвиток, підтримка й розквіт національних культур та етнічних спільнот;
  • пізнання і вивчення звичаєвої культури духовних цінностей етнічних та національних спільнот, що проживають на Донеччині;
  • вивчення та збереження багатовікової спадщини краю, джерел автентичного фольклору в піснях, народній музиці, дійстві, костюмах, етнографічній атрибутиці, авторському національно-стилізованому мистецтві;
  • привернення уваги молоді до етнографії, фольклору представників різних народів Донеччини.

Номінації:
  • Фольклорно-етнографічна театралізована постановка;
  • Концертна програма;
  • Виставка образотворчого та декоративно-ужиткового мистецтва;
  • Фотоекспозиція «Етносвіт моєї Донеччини»;
  • Виставка-ярмарок «Етносмак: шедеври національної кулінарії».


День пам’яті Героїв Крут
27.01.2016

      Бій під Крутами є епізодом радянсько-української війни, яка розпочалася внаслідок проголошення 12 грудня 1917 року у Харкові Української Радянської Республіки, яку підтримала більшовицька Росія та надала військову допомогу. Під командуванням В.Антонова-Овсієнка 30-тисячне угрупування «Радянських військ Півдня Росії» були направлені на столицю Української Народної Республіки - Київ - залізничною колією «Харків-Полтава-Київ». Водночас із північного сходу у напрямку Курськ-Бахмач-Київ наступав загін М.Муравйова.
     Ситуація ускладнилася тим, що в ніч на 29 січня у Києві розпочалося спрямоване проти Української Центральної Ради повстання на заводі «Арсенал», тому збройні сили УНР були направлені на придушення антиукраїнського виступу.
      Бій під залізничною станцією Крутами відбувся 29 січня 1918 року. Українські підрозділи під командуванням сотника А.Гончаренка нараховували близько 1000 осіб. До їх складу входили старшини та курсанти старших курсів 1-ої Київської військової школи ім. Б.Хмельницького, які мали бойовий досвід, набутий на фронтах Першої світової війни; 130 службовців першої сотні Студентського куреня; добровольці Вільного козацтва («Курінь смерті»). На озброєнні угрупування було 16 кулеметів та гармата, встановлена на залізничній платформі. Основну роль у бою відіграли бійці Київської військової школи ім. Б.Хмельницького - майбутні кадрові офіцери. Більшовицькі сили у районі Крут нараховували близько 6 тисяч солдатів та балтійських матросів. У бою безпосередню участь взяли до 3 тисяч осіб.
   Захисники Української Народної Республіки зайняли оборону та дали гідну відсіч загарбникам, які планували без спротиву увійти до Києва. Проте внаслідок відсутності підкріплень наші військові після завершення бою організовано відступили.
       Втрати українців становили до 100 загиблих (у т.ч. страчених після бою студентів), втрати більшовиків - не менше 300 вбитих. Українські військовики, відступаючи, забрали з собою тіла своїх товаришів та поранених (поховань у районі місця бою не виявлено).


День Соборності України
21.01.2016

   2016 рік проголошено Роком Державності України. Розпочинається він з Дня Соборності України - важливого національного свята.
     Соборність України - одна з важливих тем історії для українського народу, який віками був позбавлений своєї власної державності. Соборність означає, по-перше, об’єднання в одне державне ціле всіх земель, які заселяє конкретна нація на суцільній території. По-друге, – духовну консолідацію всіх жителів держави, згуртованість громадян, незалежно від їхньої національності. Нарешті, соборність невіддільна від державності, суверенітету й реальної незалежності народу – фундаменту для побудови демократичної держави.
Вперше у XX столітті українська незалежність була проголошена 22 січня 1918 року IV Універсалом Української Центральної Ради, а вже за рік (22 січня 1919 року) на Софійському майдані в Києві відбулася не менш вагома подія – об’єднання Української Народної Республіки (УНР) і Західно-Української Народної Республіки (ЗУНР) в одну державу (Акт Злуки). Внаслідок фатальних невдач Української революції 1917 – 1921 року державність зберегти не вдалося. І як результат, упродовж XX століття українці змушені були кількаразово відновлювати її в боротьбі.
      «Акт Злуки: відтворення історичної правди», 2011 рік вип., режисер Тарас Каляндрук, Львівська державна телерадіокомпанія, Україна


160 років з дня народження 
та 100 років з дня смерті
видатного українського письменника 
Івана Яковича Франка
20.01.2016

У 2016 році виповнюється 160 років від дня народження і 100 років з дня смерті Івана Яковича Франка.
Прозаїк і драматург, поет і публіцист, економіст, учений-енциклопедист і крупний політик, перекладач, Іван Якович був і великим українцем, і достеменним європейцем, якого визнав сам Відень, канонізувавши на доктора філософії.

         Документальний фільм «Іван Франко – обличчя української історії» можна переглянути за посиланням
  https://www.youtube.com/watch?v=liSCZtXwqBw#t=283


Всеукраїнський дитячий конкурс 
"У пошуках літературних талантів"
15.01.2016

Метою конкурсу є пошук літературних талантів серед дітей, розвиток нових поколінь української літератури та вшанування пам’яті великої української письменниці Лесі Українки.
Конкурс організовано за підтримки Національної спілки письменників України та Фонду «У пошуках літературних талантів».

До участі запрошуються молоді люди віком до 18 років.

Конкурс оголошується в номінаціях «Поезія» і «Проза».

Всеукраїнський дитячий конкурс «У пошуках літературних талантів» проходить щороку в м. Новоград-Волинський Житомирської області.

Переможці конкурсу одержать такі премії:
У номінації «Поезія»:
1 премія – 8000 грн.,
2 премія – 6000 грн.,
3 премія – 4000 грн.
п’ятьом дипломантам по 1000 грн.

У номінації «Проза»:
1 премія – 8000 грн.,
2 премія – 6000 грн.,
3 премія – 4000 грн.
п’ятьом дипломантам по 1000 грн.

Кращі твори будуть надруковані в антології.

Прийом конкурсних творів триває з 1 січня до 1 червня 2016 року.

Детальніша інформація за посиланням:





Переможець обласного етапу 
VІ Міжнародного 
мовно-літературного конкурсу 
імені Т.Г.Шевченка
25.12.2015


            Вітаємо ученицю 11-А класу Тонкошкур Олександру та її педагога із перемогою в обласному етапі мовно-літературного конкурсу імені Т.Г.Шевченка та бажаємо перемоги на всеукраїнському рівні.


Переможці 
предметних і творчих конкурсів
24.12.2015

VІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу імені Т.Г.Шевченка
І місце – Тонкошкур Олександра, учениця 11-А класу, учитель Славинська О.М.
ІІІ місце – Редченко Андрій, учень 7-А класу, учитель Славинська О.М.
ХVІ Міжнародний конкурс знавців української мови та літератури імені П.Яцика
ІІІ місце – Тонкошкур Олександра, учениця 11-А класу, учитель Славинська О.М.
ХV Всеукраїнський конкурс учнівської творчості «Об’єднаймося, брати мої»
Лауреат – Пуликова Ганна, учениця 10-А класу, учитель Тарасенко Я.С.




Переможці міського етапу 
Всеукраїнських олімпіад
22.12.2015

     Учні нашої школи стали переможцями та призерами міського етапу Всеукраїнських олімпіад:

Українська мова та література
І місце – Тонкошкур Олександра, учениця 11а класу, учитель Славинська О.М.

Російська  мова та література
ІІ місце – Тонкошкур Олександра, учениця 11а класу, учитель Рябова М.Ю.
ІІІ місце – Редченко Андрій, учень 7-А класу, учитель Рябова М.Ю.

Зарубіжна література
ІІІ місце – Редченко Андрій, учень 7-А класу, учитель Рябова М.Ю.

Вітаємо учнів та їх педагогів із перемогою та бажаємо подальших успіхів!




   Підсумки міського конкурсу 
«Літні читання-2015»
      
11-12-2015

        11 грудня 2015 року на базі ЗОШ № 25 відбулося урочисте нагородження переможців міського конкурсу «Літні читання-2015».

Вітаємо наших переможців:

1. Бутко Віталій, 6-Б клас (учитель Цапійчук О.А.)
2. Михайліченко Злата, 6-Б клас (учитель Цапійчук О.А.)
3. Варвянська Валерія, 7-А клас (учитель Славинська О.М.)
4. Сиса Софія, 7-А клас (учитель Славинська О.М.)
5. Редченко Андрій, 7-А клас (учитель Славинська О.М.)



34-й Міжнародний інтелектуальний 
заочний конкурс «50 слів»
10.12.2015

   З 20 грудня 2015 року по 20 січня 2016 року буде проводитися 34-й інтелектуальний заочний міжнародний конкурс «50 слів».
     З умовами конкурсу можна ознайомитися за посиланням http://quest.in.ua/uk-50sliv.zima2016




Засідання ШМО
06.12.2015


      05 грудня 2015 року на засіданні ШМО було розглянуто аналіз діяльності педагогів щодо впровадження проектної технології при вивченні філологічних та суспільно-гуманітарних дисциплін.




Вистава "Хазяїн"
04-12-2015


     До 170-річчя з Дня народження видатного українського письменника, драматурга Івана Карпенка-Карого учнями 10 класу було підготовлено виставу за мотивами пєси «Хазяїн» (під керівництвом учителя української мови та літератури Тарасенко Яни Сергіївни).






 Урок позакласного читання 
"Краматорські письменники дітям"

04-12-2015

        4 грудня 2015 року в Краматорській ЗОШ № 26 учителями української мови та літератури Тарасенко Я.С.і Галкіною К.В. була проведена година краєзнавчих читань для учнів 5-А класу, присвячена темі «Краматорські письменники дітям».
     Під час заходу діти мали можливість познайомитися із життєвим і творчим шляхом сучасних дитячих письменників-земляків: Н. Веселицькою, Л. Горовим, З. Дударчик, Н. Малєєвою-Власовою, А. Остафійчук, М. Супліченком, І. Чубатенком.
   Учні, які підготували доповіді, із захопленням розповідали про кожного письменника, знайомили однокласників із поетичними та прозовими творами.
      У кінці години спілкування п’ятикласники виготовили краєзнавчий колаж і переглянули видання вищезазначених авторів, що були розміщені на книжковій виставці. 



День вшановування памяті
жертв голодомору

30-11-2015

З 23 по 30 листопада наша школа вшановувала память жертв голодоморів.
Учителі з учнями переглядали документальні фільми, згадували художні твори, познайомилися зі шкільною літературною виставкою.
9-11 класи відвідали віртуальну екскурсію до пам’ятників жертв голодоморів.  Школа сумісно із селищною бібліотекою провела для 8-х класів годину- реквієм «В руках, що виростили хліб, не залишили і зернини…»
Історико-краєзнавчий гурток «Пам'ять» провів читацьку конференцію з метою вшанувати пам'ять «Людей Правди», тих небайдужих і відчайдушних людей, які намагалися в той тяжкий час пролити промінь правди на  страшні події.
27 листопада відбувся єдиний урок пам’яті у 1-11 класах «З присвятою замордованим голодом…». Уроки були пройняті спогадами, трагізмом і шаною за всіма, хто не зміг пережити ці чорні сторінки нашої історії.


Інтелектуальне змагання
"Митрополит Андрій Шептицький"
серед учнів 10-11 класів

20-11-2015

  19 листопада 2015 року у нашій школі відбулося інтелектуальне змагання серед учнів 10-11 класів, присвячене вшануванню ролі Андрія Шептицького у становленні української державності й розвитку духовності українства. Під час заходу учні поширили свої знання про життєвий шлях митрополита Андрія з акцентами на його духовній, політичній, громадській, меценатській, культурній діяльності та її ролі для розбудови української держави, читали вірші та дізналися про нові цікаві факти з життя Шептицького.



"Клуб "Краєзнавець"

17-11-2015

     Починаючи з 18 жовтня 2015 року, Краматорська міська громадська організація "Клуб "Краєзнавець" відкрила в соцмережі "Фейсбук" віртуальний консультаційний пункт з питань краєзнавства й історії м. Краматорська для учнівської молоді. Краєзнавці допоможуть допитливим дітям знайти відповідь на питання, вказати їм на джерело для самостійних пошуків або підказати новизну порушених питань. 
       Спілкування краєзнавців з питань історії міста буде відбуватися лише безпосередньо з учнями, зареєстрованими в групі Клубу.

          Запрошуємо юних краєзнавців та педагогів до співпраці в групі «Клуб Краєзнавець».



"Тиждень під зіркою мови"
14-11-2015

         З  9 по 14 листопада 2015 року в школі пройшов «Тиждень під зіркою мови», присвячений Дню української писемності та мови. Саме в День української писемності та мови (9 листопада) учні 3-11 класів взяли участь у шкільному етапі ХVІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика. Перед початком конкурсу бібліотекар школи Галкіна К.В. провела інформаційну хвилинку з нагоди відкриття XVI Міжнародного конкурсу української мови та літератури імені П.Яцика. У межах цього дня дев’ятикласники, учителі української мови та літератури, батьки долучилися до акції щодо написання Всеукраїнського диктанту єдності.

Протягом тижня були проведені такі заходи:
·         Книжкова виставка в шкільній бібліотеці «Без мови рідної, юначе, й народу нашого нема»
·         Інформаційні п’ятихвилинки «О слово рідне, хто без тебе я?»
·         Тематичні уроки в 5-11 класах «Рідна мово моя пелюсткова, ти у серці народу живеш»
·         Виховні години:
1-2кл. «У країні рідної мови"
3кл.«Ми – маленькі українці»
4кл. «І живе калина на папері»
5-6кл. «Чи знаю я рідну мову?»
7кл. «Лунай, величне наше слово...."
8кл. «Збережемо наш скарб — рідну мову»
9кл. Диспут «Чистота мови – чистота душі»
10-11кл.«Мова - це час, це минуле й сучасне народу
·         Заходи у філії № 7 бібліотеки ім. М.Некрасова:
Історичний екскурс для учнів 3б, 5а, 6а класів «Минуще все, лиш слово не мине» ;
Презентація творчості  М. Коцюбинського та перегляд фільму за повістю «Тіні забутих предків» - учні 10а класу
·         Екскурсія до шкільного музею «Світлиця» (4-А, 4-Б класи)
·         Участь у міському Святі української писемності й мови для учнів 5-7 класів.




25 річниця
Студентської революції на граніті

20-10-2015  

          З метою вшанування патріотизму і мужності української молоді, яка у жовтні 1990 року стала на захист вправ і свобод людини, національних інтересів народу України, у нашій школі 20 жовтня 2015 року був проведений комбінований урок серед учнів 11-х класів з теми «Молодь у боротьбі за відновлення української державності. Революція на граніті. Перший майдан».



VI Міжнародний мовно-літературний
конкурс учнівської та студентської молоді

імені Тараса Шевченка

16-10-2015

    16 жовтня 2015 року в школі пройшов І етап VI Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка. У конкурсі взяли участь учні 5-11 класів.









Окружний етап 
турніру з гри "Що? Де? Коли?", 
присвячений 155-річчю А.П.Чехова

15-10-2015

       15 жовтня 2015 року на базі Краматорської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 10 відбувся окружний етап турніру з гри «Що? Де? Коли?, присвячений 155-річчю А.П.Чехова, у якому взяли участь команди шкіл ІІІ освітнього округу: 10, 16, 19, 26, 30.
    Вітаємо команду нашої школи та її наставників Малютіну К.П., Рябову М.Ю. із перемогою, бажаємо успіхів у міському етапі змагань.